Facebook Nové Hamry

O areálu

Mapa areálu

Zasněžování

Všechny sjezdovky jsou vybaveny systémem umělého zasněžování. Rekonstrukci čerpací stanice v roce 2023 finančně podpoříl Olomoucký kraj částkou 195 000 Kč.


Sport

Z letních sportů je možné se věnovat pěší turistice, nordic walkingu, trekingu, běhu, cyklistice a dalším sportům. K dispozici jsou hřiště na volejbal, nohejbal, tenis a basketbal, která lze využít i pro další míčové sporty. Po rekonstrukci bude k dispozici také minigolfové hřiště a stolní tenis. Veškerou výbavu je možné zapůjčit v naší půjčovně sportovních potřeb.

Klepáčov je centrem sjezdového lyžování, snowboardingu, běžeckého lyžování a skialpového lyžování. K dispozici jsou 3 sjezdovky všech obtížností, 5 vleků, půjčovna lyžařského vybavení a testcentra různých značek lyží. Sklon hlavní sjezdovky umožňuje kvalitně otestovat zejména slalomové lyže, pečlivě upravované běžecké stopy poskytují vhodný terén pro výlety na běžkách a nadšenci jízdy mimo vyznačené tratě mohou využít nabídku skialpinistického a freeride vybavení. Mírnější svahy v horní části skiareálu naopak poskytují ideální zázemí pro začátečníky a nejmenší lyžaře.

Klepáčov je oblíbeným cílem pro sportovní oddíly a sportovní kurzy nejrůznějšího zaměření. Zdejší příroda, vzduch a horský terén poskytují ideální podmínky pro relaxaci i sportovní vyžití na všech výkonových úrovních.Okolí

Z Klepáčova lze podnikat řadu výletů. Mezi hlavní turistické cíle se řadí například Rešovské vodopády, hrad Sovinec, termální lázně Velké Losiny, nejvyšší vrch Jeseníků Praděd či přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně. Z nedalekých stájí lze podnikat i výlety na koni. V Rudolticích lze zakoupit místní sýry, v Šumperku lze navštívit místní divadlo, muzea či kino. V létě se v okolí koná řada hudebních festivalů a sportovních akcí.

Hrad Sovinec

Hrad Sovinec


nejvyšší vrch Jeseníků Praděd


přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně


Rešovské vodopády


termální lázně Velké Losiny

Stav vleků


ČERVENÁ
Otevřeno pro srnky, lišky a zajíce

ŽLUTÁ
Otevřeno pro motýlky, broučky a milovníky horských květin

MODRÁ
Otevřeno pro jeleny, vlky a horské ptactvo

Kamera na sjezdovce

Pro zvětšení/zmenšení klikněte na obrázek


Počasí