Facebook Nové Hamry

O areálu

Mapa areálu


Sport

Z letních sportů je možné se věnovat pěší turistice, nordic walkingu, trekingu, běhu, cyklistice a dalším sportům. K dispozici jsou hřiště na volejbal, nohejbal, tenis a basketbal, která lze využít i pro další míčové sporty. Po rekonstrukci bude k dispozici také minigolfové hřiště a stolní tenis. Veškerou výbavu je možné zapůjčit v naší půjčovně sportovních potřeb.

Klepáčov je centrem sjezdového lyžování, snowboardingu, běžeckého lyžování a skialpového lyžování. K dispozici jsou 3 sjezdovky všech obtížností, 5 vleků, půjčovna lyžařského vybavení a testcentra různých značek lyží. Sklon hlavní sjezdovky umožňuje kvalitně otestovat zejména slalomové lyže, pečlivě upravované běžecké stopy poskytují vhodný terén pro výlety na běžkách a nadšenci jízdy mimo vyznačené tratě mohou využít nabídku skialpinistického a freeride vybavení. Mírnější svahy v horní části skiareálu naopak poskytují ideální zázemí pro začátečníky a nejmenší lyžaře.

Klepáčov je oblíbeným cílem pro sportovní oddíly a sportovní kurzy nejrůznějšího zaměření. Zdejší příroda, vzduch a horský terén poskytují ideální podmínky pro relaxaci i sportovní vyžití na všech výkonových úrovních.Okolí

Z Klepáčova lze podnikat řadu výletů. Mezi hlavní turistické cíle se řadí například Rešovské vodopády, hrad Sovinec, termální lázně Velké Losiny, nejvyšší vrch Jeseníků Praděd či přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně. Z nedalekých stájí lze podnikat i výlety na koni. V Rudolticích lze zakoupit místní sýry, v Šumperku lze navštívit místní divadlo, muzea či kino. V létě se v okolí koná řada hudebních festivalů a sportovních akcí.

Hrad Sovinec

Hrad Sovinec


nejvyšší vrch Jeseníků Praděd


přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně


Rešovské vodopády


termální lázně Velké Losiny

Stav vleků


ČERVENÁ
Mimo provoz

ŽLUTÁ
Mimo provoz

MODRÁ
Mimo provoz

Kamera na sjezdovce

Pro zvětšení/zmenšení klikněte na obrázek


Počasí – meteostanice